Топ стрелецот бара правда на суд

Швајцарскиот ракометар Мануел Зендер беше откритие во Бундеслигата сезонава. Тој стана најдобриот стрелец во првенството, како играч на Ајзенах. Но, таму настапуваше како позајмен играч од екипата на Ерланген.
По завршувањето на сезоната, Ерланген јасно најави дека позајмицата завршила и дека го враќа Зендер во своите редови. 
Но, денеска слеше нов момент. Мануел Зендер го даде на суд својот клуб барајќи раскин на договорот. 
Судот им одреди една недела да се договорат пред да пресече. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk