Динамо го промовираше Ѓукиќ

Дарко Ѓукиќ, поранешен ракометар на Металург, во последните три сезони и на Вардар летово го напушти црвено-црниот табор и беше заменет со Мигуел Пинто од Португалија. 
Дарко Ѓукиќ беше најавен за нов играч на Динамо Букурешт, но промоцијата се оддолжи, па дури се појавија и шпекулации дека трансферот нема да биде реализиран. 
Шпекулациите завршија, Дарко Ѓукиќ е промовиран во нов играч на романскиот шампион и ќе ја дели минутажата со Андриј Акименко од Украина, најдобриот стрелец на тимот минатата сезона. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk