Бутел го промовираше Тодески

Екипата на Бутел Скопје денеска претстави нов играч за следните две години. Теодор Тодески, лев бек кој минатата година ги бранеше боите на Мулти Есенс, a претходно играше и за Алкалоид и Металург е новата аквизиција на овој скопски клуб.
Тодески е второто ново име во Бутел Скопје, претходно го претставија Пикерот Драган Шољиќ, од екипата заминаа Владимир Јевтиќ, Стефан Крстевски, Томче Стојановски и Кристијан Василевски. 
 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk