Хапоел потпиша со Атман и Куни Моралес

Павел Атман, рускиот ракометар кој остави свој печат и во македонскиот ракомет и кубанскиот бек Куни Моралес следната сезона ќе го носат дресот на израелскиот клуб Хапоел Ришон Лезион. 
За Атман ова е продолжување на престојот во Израел, додека Моралес доаѓа од редовите на Загреб откако не ги мина лекарските прегледи во мај во Татабања со која начелно беше доворен за трансфер. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk