Екс вардарец формираше клуб

Поранешниот вардаров ракометар и позната ракометна личност од црногорскиот ракомет, Васко Шеваљевиќ ќе го гледаме во сосема нова улога од летово.
Васко Шеваљевиќ и градоначалникот на Котор, договорија формирање на ракометен клуб што ќе се вика „Котор“ ќе биде во сопственост на градот, а Шеваљевиќ ќе биде претседател и шеф на стручниот штаб. 

 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk