Нови договори за Цехте и Радивојевиќ

Актуелниот првак на Македонија, екипата на Е. Пелистер објави дека ги продолжила договорите со двајца интернационалци.
Словенечкиот десен бек Нејц Цехте и српското десно крило Богдан Радивојевиќ остануваат во Е. Пелистер и следната сезона.

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk