Голман оди во Барса преку Плоцк

Актуелната голманска вртелешка која треба да го однесе Гонзало Варгас во Кил, Емил Нилсен во Келце,  Андреас Волф во Магдебург, а Виктор Халгримсон во Барса ќе се врти преку Висла Плоцк. 
Имено, денеска е актуелна информација од полски медиуми дека Виктор Халгримсон пред да оди во Барса во сезоната 2025/26 една година ќе биде на голот на новиот полски шампион Висла Плоцк. 

foto: HBC Nantes

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk