Од Вардар во Динамо Букурешт

foto: rkvardar.mk

Српското крило Дарко Ѓукиќ го комплетираше својот втор престој во Македонија. Откако во сезоната 2014-15 играше за Металург, во 2021 пристигна во Вардар и мина три години во црвено-црно. 

Сезоната и договорот завршија, тој го доби својот врамен дрес и се сели во Романија, во атрактивниот проект Динамо Букурешт. Според „Журнал“, Дарко Ѓукиќ ќе остане таму во следните две години. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk