Циндриќ со Пасквал во Веспрем?

Само еден ден откако беше обелоденето и верификувано дека Хавиер Пасквал заминува од Динамо Букурешт и се сели во Веспрем, нова трансфер шпекулација на истата релација. 

Според официјално непотврдени информации од медиуми од двет земји, на прагот е нов договор меѓу Динамо Букурешт и Веспрем, според кој во Унгарија ќе се пресели и централниот бек Лука Циндриќ, некогашниот играч на Металург и Вардар кој со црвено-црните во 2017 година стана европски шампион. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk