Е. Пелистер го потврди заминувањето на Танкоски

Старо-новиот првак на Македонија, екипата на Е. Пелистер го потврди заминувањето на седум играчи кои играа во новата шампионска екипа. За шестмина веќе извесно време се знаеше, седмиот кој заминува е Марио Танкоски чив статус не беше дефиниран. 
Марио Танкоски, исто како и Марко Кизиќ, Калифа Гедбан, Урбан Лесјак, Матеуш Пјеховски, Денис Васиљев и Руси Сери доби врамена слика и следната сезона ќе го гледаме во друга тим. 
Големи шанси според неофицијалните информации е тоа да биде Вардар 1961 кој бара македонска замена за Мартин Карапалески, но ќе почекаме да видиме.  

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk