Финале на Ф4, каде да гледате?

Ракометен настан број еден денеска е финалниот ден на Ф4 во Будимпешта. По вчерашните полуфинални битки, денеска на ред се мечот за трето место и големото финале.

Екипата на Битенхајм приреди изненадување со убедливата победа над Мец и ќе се обиде да креира сензација денеска во финалето во кое противник ќе и биде екипата на Ѓер. 

ФАЈНАЛФОР БУДИМПЕШТА

МЕЧ ЗА ТРЕТО МЕСТО
15:00  МЕЦ - ЕСБЈЕРГ (МТВ-3, ТВ АРЕНА СПОРТ 2 ПРЕМИУМ)
ФИНАЛЕ
18:00  ЃЕР - БИТЕНХАЈМ (ТВ АРЕНА СПОРТ 3 ПРЕМИУМ)

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk