Лазаров: Треба да бидеме задоволни

Македонија ги дозна противниците за СП 2025, а селекторот Кирил Лазаров ја коментираше ждрепката за СП Хрватска 2025: 

„Од првиот и од вториот шешир добивме доста квалитетни репрезентации. Секако дека можеше да добиеме и уште поквалитетни противници, но треба да бидеме задоволни пред се со фактот дека ќе играме во Хрватска односно Вараждин и ќе имаме огромна поддршка од нашите верни навивачи.
Имаме добри спомени сите од Вараждин и се надевам дека повторно ќе биде така. Имаме доста време да се подготвиме квалитетно за Светското Првенство“, изјави Кирил Лазаров.
 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk