Македонија ќе игра во Хрватска на СП!

Репрезентацијата на Македонија ги доби противниците за СП 2025 што ќе се игра во Хрватска, Норвешка и Данска од 14 јануари до 2 февруари.
Македонија пред ждрепката беше сместена во шеширот 3, не бевме сместени од страна на организаторите во некоја од групите и благодарение на среќата, ќе играме во Хрватска, во Вараждин!

ГРУПИ НА СП 2025:

Група „А“ - (Хернинг, Данска) - Германија, Чешка, Полска, Швајцарија

Група „Б“ - (Хернинг, Данска) - Данска, Италија, Бразил, Тунис

Група „Ц“ - (Пореч, Хрватска) - Франција, Австрија, Катар, Кувајт

Група „Д“ - (Вараждин, Хрватска) - Унгарија, Холандија, Македонија, Гвинеја

Група „Е“ - (Осло, Норвешка) - Норвешка, Португалија, Бразил, САД

Група „Ф“ - (Осло, Норвешка) - Шведска, Шведска, Јапонија, Чиле

Група „Г“ - (Загреб, Хрватска) - Словенија, Исланд, Куба, Капе Верде

Група „Х“ - (Загреб, Хрватска) - Хрватска, Египет, Аргентина, Бахреин

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk