Ни Кил ни Барса, туку Келце

Неговиот трнсфер во Барса се чинеше готова работа, кога стигнаа лошите вести од сметководството на каталонскиот клуб. Приморани да штедат и продаваат, Шпанците кренаа раце од ангажман на белорускиот пивот Артјом Каралек. 
Потоа на сцената се појави Кил, наводно заинтересиран за него, но тоа беа повеќе зборови од дела, а сега е ставена точка на таа шпекулација. 

Артјом Каралек останува верен на Келце, новиот полски вицешампион. Потпиша нов договор со важност до 2028. 
 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk