Кипријановска со шампионски пехар во Франција

Македонската репрезентативка, левоаркиот бек Јована Кипријановска имаше успешна сезона зад себе и со шампионски пехар од француската Д2 ја заокружи годината.
Екипата на Самр Авенсоа го освои првото место и се стекна со право да бара ВИП покана за настап во најсилната француска лига. Ако ги исполни условите за настап, следната сезона ќе ја следиме Кипријановска и во најсилната француска конкуренција, со оглед на тоа дека неодамна потпиша продолжување на договорот со овој клуб. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk