Ѓ. Петров го крена шампионскиот пехар

Екипата на Ѓорче Петров ЖРК ja освои третата по ред шампионска титула во Македонија и го подигна шампионскиот пехар на последниот натпревар на домашен терен. 
Ѓорчепетровки беа доминантни сезонава, само еден нерешен резултат до шампионската промоција и следната сезона одново како најдоброрангирана македонска екипа ќе имаат право да се пријават во една класа посилната конкунреција од таа што ја играа лани и да настапат во ЕХФ Европската лига. Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk