Денеска ќе се делат првите трофеи

Првите пехари во сениорска конкуренција, несметајќи го Супер Куп со кој се отвора сезоната ќе бидат поделени денеска.
Во женска конкуренција за нов победник во Куп на Македонија ќе играат Ѓ. Петров и Чаир, додека во машка конкуренција, екипите на Алкалоид и Е. Пелистер ќе се борат за престижниот пехар. 

Женското финале се игра со почеток од 17 часот, машкото од 19 часот.
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk