Црногорскиот пивот се збогува со репрезентацијата

Црногорскиот пивот Немања Грбовиќ, некогашен играч на Вардар, го одигра својот последен меч во репрезентативната кариера.
Не се исполни желбата прошталниот меч да биде крунисан со пласман на СП. Италија на двата меча беше подобар противник од Црна Гора, па Грбовиќ мораше да се збогува со репрезентацијата во атмосфера што не беше славеничка, напротив. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk