Владо Шола поднесе оставка

Девет натпревари траеше ангажманот на хрватскиот голман Влад Шола на клупата на репрезентацијата на Црна Гора. Девет натпревари од кои победи на два (Србија и Косово) и запиша пораз на седум меча.
Последните два беа посебно болни за Црногорците. Играа со Италија во баражот за СП и беа елиминирани и тоа со порази од 26-32 во Италија и 32-34 на домашен терен. 
По завршувањето на вториот меч, Влад Шола на прес конференцијата изјави дека поднесува оставка и им се извини на црногорските фанови за изневерените очекувања. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk