Амбасадата на САД им честиташе на ракометарите

Одамна македонската ракометна репрезентација не привлекла вакво внимание. Речиси отпишани по поразот во Торшавн, со голем пресврт во Скопје ракометарите обезбедија пласман на СП, а нивната битка, амбиентот во Скопје и конечно победата беа нотирани и во највисоките кругови.
Амбасадата на САД одново се интересира за македонската репрезентација и им честиташе на репрезентативците за пласманот на мундијалот. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk