ФОТО: На здравје светско!

Новата, подмладена репрезентација на Македонија испиша страница во својата историја. Отиде по тежок пат, а успехот сега е посладок и лекцијата се надеваме научена. 
Сега следат слатки маки, ждрепка, анализа на противници и новата сезона да ја почнеме со две победи и пратично место на следното Европско првенство.
Но, прво - прослава. На здравје светско!

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk