Црна Гора падна пред Италија

Црна Гора е елиминирана од трката за пласман на СП со два пораза од репрезентацијата на Италија. По првата средба која заврши со победа од 32-26 за Италијанците, денеска одново подобро триколорите.
Италија победи 34-32 откако во текот на целиот натпревар го контролираше резултатот. 

РЕЗУЛТАТИ
Исланд - Естонија  50-25 (37-24)
Холандија - Грција 31-25 (27-31)
Австрија - Грузија 37-31 (27-25)
Швајцарија - Словенија 34-38 пен. (27-26)
Чешка - Романија  29-20 (30-31)
БиХ - Португалија 26-26 (19-29)
Србија - Шпанија  25-22 (28-32)
Унгарија - Литванија 36-23 (33-26)
Црна Гора - Италија 32-34 (26-32)
Словачка - Полска 25-33 (29-28)
19:00 Македонија - Ф. Острови  (27-34)

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk