Салата е распродадена, Фараните ги чека „пекол“

Македонската репрезентација денеска ќе има полна сала поддршка во решавачката битка за пласман на СП 2025 со Фарските острови. Официјално, сите билети се веќе продадени и нема да има празно столче во „Борис Трајковски“ на вечерашниот дуел. 

Македонија е пред тежок испит, но пред повеќе од 6.000 гледачи во „Борис Трајковски“, паѓале и позвучни имиња од Скипаготу, Митун или Тајгум.

Сега сѐ е во рацета на нашите ракометари, се надеваме дека ќе ја оправдаат довербата. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk