Кадетите и младинците денеска против Словенија

Две македонски репрезентации денеска ќе играат меѓународни контролни натпревари. Младинската и кадетската репрезентација, двете селекции учесници на летошните ЕХФ Еуро, ќе играат тест средби со соодветните тимови на Словенија. 
Први на терен ќе бидат кадетите, од 16:00 часот, а по нив од 18:00 часот ќе игра и младинската репрезентација.

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk