Одбрани16 Македонци кои ќе играат против Фарски

Селекторот на македонската репрезентација ги одбра 16-те ракометари со кои ќе се спротивстави вечерва на селекцијата на Фарски Острови на првиот дуел од баражот за пласман на СП.
Има новитети во тимот, пикерот Михаил Аларов е во составот и ќе има улога во составувањето на одбраната, а во напаѓачкиот момент ќе го имаме младиот Дамјан Митев, новата надеж на македонскиот тим и играч што шутира од надворешни позиции. 

Натпреварот ќе почне во 20:00 часот, а ова се играчите за кои се пределија Петер Ларсен и Кирил Лазаров.


Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk