ЕХФ ја одби жалбата на Келце

Европската ракометна федерација ја одби жалбата на полскиот клуб Келце и останува на сила постигнатиот резултат од дуелот меѓу Мадебург и Келце. 
Полскиот тим наведе низа забелешки за судиската одлука донесена по акцијата на четири секунди до крајот кога во гол шанса се најде пикерот Каралек. 
ЕХФ одлучи дека судиската одлука е во рамки на ракометните правила и засто жалбата на Келце се одбива како неоснована. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk