Реванш дуели, кој ќе оди на Ф4 и каде да гледате?

Денеска ќе се играат реванш натпреварите од 1/4 финалето на ЕХФ Европската лига по што ќе бидат познати и патниците на Ф4 турнирот што годинава ќе се одржи во Хамбург, Германија. 
Три германски екипи се во игра за пласман на Ф4, од кои Флензбург речиси и да ја заврши работата со победата на гости кај Севехоф од 11 гола разлика. 
На другите три меча очекуваме драматична разврска. Скјерн е распродаден за гостувањето на Динамо Букурешт, Нант е распродаден за мечот со Берлин. За Спортинг не треба ни да зборуваме. 
Сите четири натпревари ќе бидат директно пренесувани и во Македонија. 

ЕХФ ЕВРОПСКА ЛИГА 1/4 ФИНАЛЕ
РЕВАНШ НАТПРЕВАРИ
18:45 ФЛЕНЗБУРГ - СЕВЕХОФ  (41-30) - TV Arena Sport 3 Premium
18:45 СКЈЕРН - ДИНАМО (Б)  (27-28) - TV Arena Sport 1
20:45 НАНТ - ФУКСЕ БЕРЛИН  (33-33) - TV Arena Sport 3 Premium
20:45 СПОРТИНГ - РАЈН НЕКАР ЛОВЕН (29-32) - TV Arena Sport 1

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk