Скратен списокот за баражот со Фарски Острови

Селекторот на машката репрезентација Кирил Лазаров го скрати списокот на ракометари со кои ќе настапи на двата бараж натпревари со екипата на Фарски острови на 8 и на 12 мај. 
Кирил Лазаров се реши за следниве ракометари: 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk