Лазаров одбра за Фарски острови

foto: RFM

Новост во репрезентацијата е што помошник тренер на Кирил Лазаров во оваа акција ќе биде и Столе Стоилов.


Селекторот на машката сениорска репрезентација на Македонија, Кирил Лазаров денеска го објави поширокиот список од 36 ракометари од кои ќе биде селектиран тимот што на 8 мај на Фарски острови и на 12 мај во Скопје ќе ги игра двата бараж натпревари за пласман на СП 2025 што ќе се одржи во Хрватска, Данска и Новрвешка. 

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk