ПСЖ - Барса, Алборг - Веспрем, каде да гледате?

foto: fcbarcelona.com

По вчерашните екстра добри натпревари од 1/4 финалето на Лигата на шампионите, вечерва одново на програмата има ракометни специјалитети.
Од 18:45 ќе го гледаме дуелот меѓу Алборг и Веспрем, а во вечерниот термин од 20:45 се среќаваат ПСЖ и Барса. 

ЛИГА НА ШАМПИОНИ
18:45  Алборг - Веспрем (ТВ Арена Спорт 1)
20:45  ПСЖ - Барса (ТВ Арена Спорт Премиум 3)
Вчера:
Келце - Магдебург 28-27
Монпеље - Кил  39-30

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk