Нокаут дуели во Европска лига, каде да гледате?

Денеска ќе се играат првите натпревари од 1/4 финалето на ЕХФ Евопската лига во машка конкуренција. Три германски екипи конкурираат за место на Фајналфор турнирот, тука е Динамо Букурешт, данскиот Скјерн, потоа Севехоф предводен од младата ѕвезда на Фарски острови, Спортинг предводен од браќата Кошта чија цена постојано расте и сега неофицијално веќе е 1.200.000 евра и конечно Нант кој ќе ги предизвика Матијас Гидсел и лисиците од германската престолнина.
Сите четири натпревари ќе бидат директно пренесувани. 

ЕХФ Европска лига
18:45  Севехоф - Флензбург  (ТВ Арена Спорт 1)
18:45  Динамо (Б) - Скјерн (ТВ Арена Спорт 4)
20:45  РНЛ - Спортинг (ТВ Арена Спорт 1)
20:45  Берлин - Нант (ТВ Арена Спорт 2)

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk