ТОЛКУ БЕШЕ: Вујо веќе не е тренер на Нексе!

foto: RK Nexe

По само два месеца соработка, Веселин Вујовиќ веќе не е тренер на екипата на Нексе! 
Вардаровата легенда, по ремито со Пореч изјави дека сакал да го снема од клупата, па ден подоцна и си ја исполни желбата.
Имено, Веселин Вујовиќ како морален чин поднел оставка и многу брзо се договориле со челниците на штНексе дека најдобрата одлука за клубот во моментов е смена на тренерот. 
Вујовиќ призна дека не успеала шок терпаијата и не успеал да ја раздрма екипата како што знае и како што сакал. Од клубот исто така изразија жалење што за толку кратко времет морале да донесат две вакви одлуки. 
Но, целта не била исполнета, а Вујовиќ и онака го чека суспеназија за дуелот со Загреб, па одлуката практично сама се наметнала. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk