Вујовиќ: Сакав да ме снема од терен (ВИДЕО)

Хрватскиот вицепрвак Нексе, по хаотичниот меч со Загребцкиксна и на дуелот со Пореч. Само нерешено, 28-28 како конечен епилог на мечот, а по средбата за клупскиот веб сајт, тренерот Веселин Вујовиќ, имаше што да каже. 
„Не ни земаа они бод, ние им земавме. Тие беа подобри од нас во секој сегмент. Има некои моменти кога тренерот едноставно сака да го снема од терен. И Тамше имаше ваков проблем, има некоја многу лоша енергија во екипата. Јас сакав рудари во екипата, а добив инженери. Никој не сака да го фати копачот и да копа, сите мислат дека се господ пратени овде и дека се големи ѕвезди... “, вели Вујовиќ во видео изјавата што едноставно морате да ја погледнете. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk