Барса им даде нови договори на близнаците

Браќата Ѓорѓе и Петар Цикуша, новите суперталенти на шпанскиот ракомет, добија нови договори во екипата на Барса, старо-новиот шампион на Шпанија.
Овие 18 годишни ракометари со српско-хрватско потекло, остануваат под договор со Барса до 2027 година. Централниот бек Петар Цикуша годинава поради заминувањето на Циндриќ и повредата на Макуц доби шанса во првиот тим, додека десниот бек Ѓорѓе можеби ќе оди и на позајмица во францускиот Монпеље. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk