РНЛ почна да бара замена за Кнор

Откако се прошири информацијата дека Алборг го планира Јури Кнор за замена за Микел Хансен следната сезона, се проширија и многу информации околу целиот тој трансфер.
Најатрактивниот, секако е дека Албор е спрен да плати 1.000.000 евра оштета за Кнор. 
Тоа, извесно нема да биде случај, во моментов е актуелна пола од таа сума односно 500.000 евра и склони сме да поверуваме дека ќе биде така.
Од друга страна тргнаа и шпекулациите околу тоа кој би го заменил Јури Кнор во РНЛ. Засега, на таа листа води репрезентативецот на Швајцарија, Мануел Зендер, во моментов најдобриот стелец во Бундес лигата. Тој, инаку како позајмен играч od Ерленген игра за тимот на Ајзенах. 


foto: arausport.ch

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk