Билети во продажба за Македонија - Ф. Острови

фото: РФМ

Билетитие за бараж натпреварот за пласман на Светското првенство во 2025 во машка сениорска конкуренција, дуелот што во Скопје ќе се игра меѓу Македонија и Ф. Острови во продажба се пуштени денеска. 

Ракометната Федерација на Македонија ги известува љубителите на ракометот дека сениорската селекција во недела (12.05.2024 г.), со почеток во 19:00 часот во Спортскиот Центар „Борис Трајковски“ во Скопје, ќе го одигра квалификацискиот бараж натпревар во рамки на
2025 Men’s World Championship Qualification Europe Phase 2 Part 2 против селекцијата на Фарски Острови
.
Продажбата на влезници за натпреварот започнува на ден 15.04.2024 година (понеделник) во 12:00 часот online на интернет-страницата на МК Тикетс (https://mktickets.mk ) а влезници можат да се купат и на сите продажни места на МК Тикетс низ државата.
Продажната цена на влезниците за натпреварот е 200 и 300 денари.
Продажна мрежа – МК Тикетс

Скопје:
• ЛитератураМК - City Mall
• ЛитератураМК - East Gate
• ЛитератураМК – Diamond Mall
• Литература - ТЦ Буњаковец
• ЛитератураМК - ул. Македонија
• Југотон ГТЦ 1
• ЈК Травел - ТЦ Бисер
• Макпетрол - Козле
• Макпетрол - Илинденска
• Макпетрол - Влае
Велес:
• Унисон
Прилеп:
• ТА Бран
Куманово:
• Тобако Агора
Тетово:
• Тобако Монако
• Гранд Тобако
Гостивар:
• Тобако Вона 5
Охрид:
• ТА Вис Пој
Битола:
• ЛитерараМК
• Tobacco Brothers
Струмица:
• ЛитератураМК
• ТА Сафари
Штип:
• Сити Тобако
Со почит,
Ракометна Федерација на Македонија
 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk