Суперлигашко дерби денеска во Кавадарци

Денеска продолжуваат натпреварите од деветтото коло од македонската Суперлига, а централен меч е дуелот меѓу екипите на ГРК Тииквеш и Алкалоид што ќе се игра во Кавадарци со почеток од 19:00 часот. 
За двете екипи ова е важен натпревар во трката за излез во Европа следната сезона. 

Актуелниот првак Е. Пелистер има дуел со скопски Бутел, а  екипата на Охрид ќе гостува во соседството, во Струга. 
 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk