Екс вардарец оди на Блискиот исток

foto: seha

Уште еден поранешен ракометар на Вардар, при залезот на кариерата ќе се обиде да си го поправи финансиското салдо со играње на Блискиот исток.
Васко Шеваљевиќ, црногорскиот ракометар кој во 2021 играше за Вардар, кариерата ќе ја продолжи во екипата на Ал Духаил од Катар. 
Откако си замина од Вардар, Шеваљевиќ играше за екипите на францускиот Саран, израелскиот Хапоел Ришон, пведскиот тим Редбергслид и последно во Амо (Шведска). 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk