Загреб доведе белоруска надеж

Екипата на Загреб го продолжи трендот да носи млади, талентирани и непознати ракометари од профил каков што му требаат на тимот со веќе зацртан план за нивната иднина. Хрватскиот првак го официјализираше трансферот на 22 годишниот белоруски ракометар Игор Бељавскиj. Овој централен бек досега настпуваше за СКА Минск.
Договорот е на четири години, што значи дека доколку добро го избруси, Загреб на крајот може и да профитира од големата белоруска надеж. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk