Дамите ја почнуваат битката за Париз

Денеска стартуваат Квалификациите за Олимписките игри во Париз во женска конкуренција. Три групи со по четири екипи, од кои првите две ќе играат на ОИ е системот. Ист како и во машка конкуренција. 

Турнирите ќе се играат во Унгарија, Германија и Шпанија. 

ПРВО КОЛО:
15:30  Унгарија - В. Британија (УНГ)
17:45  Германија - Словенија (ГЕР)
18:00  Шведска - Јапонија (УНГ)
18:30  Чешка - Шпанија (ШПА)
20:15  Ц. Гора - Парагвај (ГЕР)
21:00  Холандија - Аргентина (ШПА)

фото: Лобспорт
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk