Голужа и Марковски место Кастратовиќ и Грчевски

foto: rkmetalurg

Хрватскиот стратег Славко Голужа и македонскиот тренер Иван Марковски ја обновија својата соработка што ја имаа како играчи во своевремено силниот хрватски тим Метковиќ Јамбо. Сега, како тренери,
Ова дуо веќе е во Кувајт и ја презема екипата на Ал Кадсија. Ја презема од Зоран Кастратовиќ и селекторот на женската сениорска репрезентација Кристијан Грчевски. 
Ал Кадсија во моментов е на средината на табелата во Лигата што има 10 клубови, а има и реални шанси за повисок пласман. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk