Нов клуб за Словенецот Доленец

фото: Dolenec/SM/WCH Egypt 2021

Веќе неколку месеци се знае дека словенечкиот десен бек Јуре Доленец на крајот на сезоната ќе замине од екипата на Лимож од Франција.
За сето ова време не слушнавме трансфер шпекулција што би го довела можеби и поблиску до „дома“ и во регионов. Има 35 години и би рекле дека е веќе се ближи неизбежното, иако сигурно има што да покаже.

Нема да го видиме Доленец во регионов, првата трансфер шпекулација со него вели дека останува во Франција, но ќе се пресли на аѕурниот брег и ќе игра за екипата на Ст. Рафаел.

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk