Вардар пушти билети за дербито со Е. Пелистер

Битолчани во краток рок двапати ќе гостуваат на дерби меч во Скопје. Утре со Алкалоид, во вторник на најголемото дерби, со Вардар во „Јане Сандански“. 

Вардар ги пушти во продажба билетите:

Натпреварот меѓу Вардар и Еурофарм Пелистер е закажан за 9 април 2024 со почеток во 18 часот во СЦ „Јане Сандански”.

Продажбата на билетите ќе се врши:преку проджната мрежа на Купи карти за се и онлајн на 
https://www.kupikartizase.com/Events/vardar_pelister_april 
За влез во сала ќе треба да имате купено билет, или испечатен ваучер што ќе го купите онлајн (може и во ПДФ формат на вашиот телефон)

Цени на билети по блокови:
БЛОКОВИ - 1, 2, 3, 16, 8, 11
Цена - -200 ден
БЛОКОВИ - 4, 5, 6, 7, 12, 13, 14, 15, А1,
Цена - -250 ден
БЛОКОВИ - А2, А3, А5, А6
Цена - -350 ден
Продажба на билети за натпреварот ќе има и на билетарницата пред СЦ „Јане Сандаски“. Работното време на билетарницата ќе биде:
Вторник (9 април) од 12 часот па се до почеток на натпреварот
 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk