Отказ за селекторот на Тунис

foto: Tunisian Handball

Туниската федерација многу веруваше во нивните способности и шанси во конкуренција на репрезентациите на Норвешка, Унгарија и Португалија да стгина до пласман на ОИ Париз.
Реалноста ги стигна во Татабања, претрпреа три порази во просек од 11 гола и завршија на последното место во групата. 

Кратко потоа, две легенди, една странска и една домашна добија отказ.

Французинот Патрик Казал веќе не е селектор на Тунис, а Висем Хмам исто така заминува од позицијата асистент на тренерот.
Новото селекторско решение, според туниските медиуми, ќе биде домашно.

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk