Уште два нокаут меча во ЛШ, каде да гледате?

фото: Telekom Veszprem

Денеска ќе се одиграат уште два нокаут меча од Плејоф на Лигата на шампионите, по што ќе бидат формирани 1/4 финалните парови во ЛШ. 
Магдебург ќе игра со Келце, а Монпеље со Кил, додека екипата на Алборг денеска го чека конечниот епилог од прсметката меѓу Сегед и Веспрем. Првиот меч, заврши со победа на Веспрем (37-30) како гостин. 
Арена Спорт 1 ќе врши пренос од овој меч со почеток од 18:45.

Барса, пак, ќе го чека расплетот во Плоцк. Таму гостува екипата на ПСЖ и има четири гола предност пред реванш дуелот. И овој меч ќе го пренесува Арена Спорт 1, а почнува во 20:45 часот. 
 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk