ЛШ: Загреб на поправен во Монпеље, каде да гледате?

foto: RK Zagreb

Денеска продожуваат нокаут натпреварите од Лигата на шампионите во машка конкуренција. На програмата се два натпревари.
Први на терен, пред преполната сала во Келце ќе се појават избраниците на Талант Душебаев и ракометарите на ГОГ. Полјаците имаат предност од 33-25, осум гола и во пракса се веќе во следната рунда. 
Натпреварот ќе биде пренесуван на ТВ Арена Спорт 2. 

Натпреварот од 24:45 часот ќе биде пренесуван и на МТВ 3 и на Арена Спорт 3, а ќе се сретнат Монпеље и Загреб. Французите се благи фаворити, но хрватскиот алфа со иницијали З.Г. повторно успеа од „ништо“ да направи тим кадарен со малку претерување, да се бори дури и за пласман на Фајнал фор. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk