Нокаут ден во Европската лига

foto: RK Nexe

ЕХФ Европската лига е во жестока завршница, а денеска е денот кога четири екипи ги завршуваат натпреварите и ќе бидат формирани паровите од 1/4 финалето, последниот чекор пред Ф4.
Три германски екипи играат денеска на домашен терен и имаат и резултатска предност од првиот меч, додека четвртиот германски тим е веќе пласиран во 1/4 финалето. 
Единствена екипа што денеска патува на гости со предност е романскиот Динамо Букурешт, тим според играчите и распоредот кадарен да дојде до Ф4. 

ДЕНЕСКА ИГРААТ
18:45  Бјерингбро - Динамо (34-37)
Победникот ќе игра против Скјерн
18:45  Хановер - Севехоф  (34-30)
Победникот ќе игра против Флензбург
20:45  Берлин - Кадетен (32-28)
Победникот ќе игра против Нант
20:45  РНЛ - Нексе (24-19)
Победникот ќе игра против Спортинг

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk