Јапонија најде селектор, не е Ивано Балиќ

foto> Asobal

Шпанскиот тренер Антонио Карлос Ортега, во моментов тренер на екипата на Барса ќе ја води репрезентацијата на Јапонија на претстојните Олимписките игри во Париз летово.
Ортега беше селектор на Јапонија во периодот 2017-18 година, по што беше наследен од Дагур Сигурдсон. Тој добил зелено светло од Барса за оваа летна авантура, а што ќе биде по Париз, ќе видиме.

Ивано Балиќ се споменуваше како еден од сериозните кандидати за селектор на Јапонија, но барем до Париз тоа нема да биде случај. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk