Келце и Монпеље пат кон 1/4 финале, Каде да гледате денеска ЛШ

фото: Industria Kielce

Келце го совлада тимот на ГОГ како гостин во првиот меч од 1/8 финалето на Лигата на шампионите со убедлив резултат од 33-25 и дојде на чекор до пласман во 1/4 финалето каде што за противник го чека европскиот првак Магдебург.

Монпеље и Загреб одиграа нерешено во Загреб (27-27) и оставија се да се решава на теренот на Монпеље. Победникот од овој дуел оди на меч со Кил. 

Денеска ќе играат Сегед и Веспрем односно екипите на Висла и ПСЖ, двата меча ќе можете да ги гледате на ТВ Арена Спорт 2

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk