Oцвирк заминува од Војводина

Словенечкиот бек Грегор Оцвирк ќе ја напушти екипата на Војводина и ќе се пресели на Блискиот исток, во екипата на Ал Аин.
Словенецот во Војводина комплетираше три сезони, а во 2018 нактратко беше дел и од екипата на Вардар. Претходно, во Војводина сезонава за Блискиот исток замина тунискиот пикер Марван Чуреф.

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk